راهنمای خرید کیف دوشی چرم

7 نکته که باید در هنگام خرید کیف دوشی چرم زنانه بدانیم

کیف دوشی چرم زنانه قرمز

کیف دوشی چرم زنانه یکی از پر کاربرد ترین محصولات چرمی است که همه از آن استفاده می کنیم. برای اینکه بدانید به چه نکاتی هنگام خرید به آن توجه کنید تا یک خرید مطمئن داشته باشید، با ما در این مقاله همراه باشید.

چرا کیف دوشی چرم زنانه ؟

کیف دوشی چرم زنانه با توجه به طرح ها و الگوی های متنوعی كه دارد، طرفداران بسیاری در میان خانم ها در سنین مختلف دارد و دراین میان، كیف دوشی چرم به دلیل انتقال حس زیبایی، ظرافت و اصالت از كاربرد بیشتری نسبت به مدل های بیشتر برخوردار است. کیف دوشی حمل وسایل را برای شما آسان تر می کند و همچنین شما را آراسته تر و با پرستیژ تر از دیگران نشان می دهد.

چرا کیف دوشی چرم زنانه یک وسیله کاربردی است؟

کیف دوشی چرم زنانه از دو جهت یک وسیله کارآمد یا شاید بتوان گفت ضروری برای شماست:

1- از جهت استایل و پرستیژ
کیف دوشی زنانه چرمی ظاهر شما را آراسته تر و متشخص تر می کند و باعث می شود شما فرد تأثیر گذار تری به نظر برسید.

2- از جهت حمل و نگهداری وسایل
کیف دوشی چرم می تواند به خوبی از وسایل شما شما مراقبت کند. همچنین اینکه بر خلاف کیف پارچه ای عادی جرم و کثیفی کمتر به داخل کیف نفوذ می کند یا هنگام باران از ورود آب به داخل کیف تا حد زیادی جلوگیری می شود.

کیف دوشی چرم زنانه بونتی
برای مشاهده نمونه های کیف دوشی چرم زنانه به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

7 نکته ی مهم به هنگام خرید کیف دوشی چرم زنانه

در ادامه به نکات مهمی که هنگام خرید یک کیف دوشی چرم زنانه بدانید اشاره کردیم.

1) چرم طبیعی و مصنوعی را بشناسید

چرم طبیعی از مصنوعی تفاوت های زیادی دارد؛ به عنوان مثال چرم طبیعی قابلیت تنفس و دوام بالایی دارد. چرم طبیعی را می توانید با واکس زدن برق و جلای گذشته اش را به آن برگردانید. چرم مصنوعی چون از مواد شیمیایی ساخته شده است قابلیت جذب نداشته و پس از واکس زدن (خصوصا اگر واکس را کمی بیشتر از حالت عادی استفاده کنید) لباس هایتان را رنگی می کند و برایتان دردسر ساز است. همچنین اینکه چرم مصنوعی از قابلیت این که زیبایی یک چرم کهنه را به شما هدیه بدهد ناتوان است.

از روش های تشخیص طبیعی بودن یا مصنوعی بودن چرم خیلی ها به بوی چرم توجه می کنند. اما اگر خیالتان راحت نمی شود برای اینکه چرم طبیعی را به راحتی بتوانید از مصنوعی تشخیص دهید با گرفتن فندک به چرم (برای یک لحظه) می توانید بفهمید که چرم طبیعی است یا مصنوعی.

2) نوع چرم را بشناسید

چرم طبیعی از انواع مختلفی برخوردار است؛ ما چرم سبک و سنگین داریم و هر چه چرم سنگین تر باشد دوام بیشتری برای شما به ارمغان می آورد. البته وزن بیشتری هم دارد. اگر می خواهید کیف دوشی چرم زنانه شما وزن زیادی نداشته باشد باید از چرم سبکی مثل چرم بزی تهیه شده باشد. اگر اهل این هستید که کیف های متنوعی داشته باشید خرید کیف های دوشی چرم سبک به شما بیشتر پیشنهاد می شود.

اما اگر اهل خرید کیف های متعدد نیستید یا که به قول ضرب المثل انگلیسی ها؛ هنوز آنقدر پولدار نشده اید که جنس ارزان بخرید، پیشنهاد می کنیم سراغ کیف دوشی چرم سنگین بروید که دوام بیشتری برایتان داشته باشد.

3) به دوخت کیف توجه کنید

وقتی که راجع به کیفیت دوخت صحبت می کنیم به دو مورد باید توجه کنیم؛ تمیز بودن دوخت و نخ. در دوخت های ظریف از نخ نازک استفاده می شود و در دوخت هایی که دوام و عدم پارگی جزو شاخص های مهم است از نخ ضخیم استفاده می شود. همچنین این که جنس و تراکم نخ استفاده استفاده شده تأثیر زیادی در دوام و طول عمر دوخت یک محصول چرمی دارد.

دوخت کیف دوشی چرم زنانه
دوخت تمیز و اصولی چرم در افزایش طول عمر کیف دوشی چرم تأثیر بسیار زیادی دارد

4) یراغ آلات کیف دوشی را بررسی کنید

یراغ آلات کیف دوشی چرم مانند زیپ، قفل های آهن ربایی و محل اتصال بند به بدنه ی کیف هم یکی از عوامل دخیل در طول عمر و دوام کیف دوشی شما دارد. اگر زیپ کیف شما خراب شود، با فرض آن که تعمیر پذیر هم باشد، حتی اگر چرم بسیار با کیفیت و گران قیمتی هم در آن استفاده شده باشد، دل شما را می زند و دیگر به اینکه بیرون از محیط خانه یا محل کار شما را به دردسر نیاندازد اعتمادی ندارید و از آن استفاده نخواهید کرد.

زیپ کیف دوشی چرم زنانه
زیپ کیف شما اگر با کیفیت باشد کیف شما قبل از اینکه پاره شود و غیر قابل تعمیر باشد دور انداختنی نخواهد شد!

5) کشور تولید کننده چرم مهم است

چرم ایران یکی از با کیفیت ترین چرم های دنیاست. به دلیل فضا سازی های رسانه ای و برندینگی که ایتالیایی ها روی چرم خود داشتند شاید این تصور برای شم اایجاد شده باشد که چرم با کیفیت اگر بخواهیم باید سراغ چرم ایتالیایی برویم! اما از چرم ایرانی غافل نشوید. ایتالیایی ها برای محصولات خود حتی چرم را از ایرانی ها می خرند !

6) رنگ چرم را بشناسید

اگر در دباغی چرم و رنگ دادن به آن از روش های غیر استاندارد استفاده شده باشد رنگ چرم شما دوام ندارد و رنگ و روی خود را از دست می دهد. که البته کم پیش می آید. اما لازم دانستیم که به عنوان یکی از نکات قابل توجه به آن اشاره ای کوتاه داشته باشیم.

7) روش دباغی چرم مهم است

روش دباغی یکی از نکات مهمی است باید بدانید و به آن توجه کنید. با کیفیت ترین چرم دنیا اگر به صورت اصولی دباغی نشده باشد دوامی که باید داشته باشد را نخواهد داشت و خیلی زود از بین می رود.

دباغی در واقع فرآیندی است که پوست خام تبدیل به چرم می شود که روش های متفاوتی برای آن وجود دارد. برای پوستی که محکم است از یک روش دباغی و برای پوستی که حسالت کشسانی بیشتری دارد از یک روش متفاوت استفاده می شود. در هر کدام از این روش ها خروجی مشخص است.

هدف از دباغی خارج کردن آب از پوست و حفظ حالت نرمی و جلوگیری از خشک شدن و شکننده شدن آن و همچنین غیر قابل فاسد شدن پوست است که به چرم تبدیل می شود. چرمی که سال ها برای شما کارایی خواهد داشت.

جمعبندی

کیف دوشی چرم زنانه یک وسیله کاربردی است که علاوه بر نگهداری بهتر از وسایل شما، شما را فرد متشخص تری نشان می دهد. همچنین اینکه هنگام خرید کیف دوشی چرم زنانه به مصنوعی یا طبیعی بود چرم، یراغ آلات استفاده شده و تمیزی دوخت کیف دقت کنید. همچنین اینکه باید در طراحی کیف دوشی چرم زنانه تمامی موارد متناسب با هم استفاده شده باشند، به عنوان مثال؛ استفاده از چرم بسیار با کیفیت در کنار یراغ آلات ضعیف باعث می شود کیف شما عمر طولانی ای نداشته باشد و نسبت به هزینه ای که برای آن پرداخت کردید حس کنید سرتان کلاه رفته. در ادامه از شما دعوت می کنیم که تعدادی از کیف های دوشی ما را ببینید:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *