نکات مهم هنگام خرید هدیه

5 نکته برای خرید هدایای سازمانی

راهنمای خرید هدایای سازمانی

هدایای سازمانی یا همان هدیه تبلیغاتی همیشه یکی از بهترین راه های بازاریابی و فروش برای کسب و کار ها، شرکت ها، سازمان ها و حتی استارتاپ ها هستند. چرا که هدیه ای از جانب شما که نام تجاری یا نشان تجاری (لوگو) شما روی آن هک شده باشد باعث می شود که همواره در ذهن مخاطب تان جای داشته باشید؛ تا در بزنگاهی که مخاطب باید یاد شما باشد که دیگر صرفا مخاطب شما قلمداد نشود و مشتری نام بگیرد و خدمات یا محصولات شما را برای برطرف کردن نیازش انتخاب کند.

اما کدام هدیه برای کدام شخص یا شرکت؟ این مسئله مهمی است که باید در انتخاب و خرید هدایای سازمانی به آن دقت فراوانی داشته باشید تا هزینه ای که بابت آن می پردازید، نه تنها بازگشت داشته باشد، بلکه منجر به خرید از طرف مشتری شود و سود کلانی را برای شما به همراه داشته باشد. پس با ما در این مقاله همراه باشید.

آنچه باید پیش از هر چیز بدانید

مهم ترین قدم برای اینکه هدیه ای مناسب انتخاب کنید این است که مصرف کننده آن را بشناسید. مانند خرید هدایای شخصی که به روحیه، سلیقه، استفاده و سایر جزئیات آن دقت می کنید تا هدیه ای تأثیرگذار و به یاد ماندنی انتخاب کنید؛ برای خرید هدایای سازمانی هم باید به این نکته توجه داشته باشید. اینکه چه چیزی روی میزشان قرار می دهند، چه نوع کیفی برای حمل لوازم روزمره خود می پسندند، چه وسایلی همراه خود دارند، چه ملزوماتی در طول روز مورد استفاده قرار می دهند و غیره.

به عنوان مثال، اگر کسی از سررسید برای یادداشت برداری و برنامه ریزی کار های روزمره استفاده می کند و به آن علاقه دارد، خرید تقویم رو میزی به عنوان هدیه سازمانی کار منطقی ای به نظر نمی رسد چون آن را استفاده نخواهد کرد.

نکته بعدی باید به ظاهر و قابلیت های آن توجه داشته باشید. طبیعتا هر چه هدیه شما زیبا تر، خاص تر، مدرن تر یا در مواقعی سنتی تر باشد بیشتر توجه مخاطب را به خودش جلب می کند. غیر از این موضوع باید به اینکه کی هستید و چطور دوست دارید شناخته شوید هم دقت کنید. قطعا اگر شرکتی هستید که خدمات نوینی عرضه می کند باید این خلاقیت را داشته باشید که چطور دیده خواهید شد.

به عنوان مثال اگر یک شرکت معماری هستید که به طرح های خاص و مدرن بنا و ساختمان هایش معروف است، هزینه کردن برای یک تقویم رومیزی ارزان قیمت کار هوشمندانه ای نیست؛ باید از یک نوع تقویم رو میزی که ظاهری متفاوت، دارای پایه و جای کاغذ یادداشت است، استفاده کنید. این گونه به عنوان یک شرکت خاص همیشه قلمداد خواهید شد.

شرکت هایی که در خرید هدایای سازمانی موفق عمل می کنند همیشه چند نوع هدیه سازمانی متفاوت برای موقعیت ها و اشخاص متفاوت تهیه می کنند.

نکته پایانی در خرید هدایای سازمانی که باید به آن توجه داشته باشید، بحث مهم بودجه و هزینه مد نظر است که باید ببینید که چقدر مایل هستید هزینه کنید و چه تعداد هدیه انتخاب می کنید. قطعا تهیه هدایای لوکس هزینه زیادی دارد پس باید به کسانی یا شرکت هایی که مایل هستید این هدایا را ارائه کنید دقت کنید که بیشترین شانس بازگشت سرمایه و جذب مشتری را داشته باشید. شرکت هایی که در این زمینه حرفه ای و کار بلد عمل می کنند معمولا چند نوع هدیه سازمانی انتخاب می کنند که به اشخاص مختلف و در موقعیت های مختلف ارائه کنند.

چرا چرم می تواند بهترین هدیه باشد ؟

چرم و هدایای چرمی ، همواره یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید هدایای سازمانی هستند. هدایای سازمانی چرم ، در تنوع بسیار گسترده در زمینه نوع، کیفیت چرم، قیمت و بسته بندی هستند. شما می توانید با مبلغ یک کیف پول چرمی که نوع چرم آن، چرم طبیعی است، یک کیف اداری با چرم مصنوعی مرغوب تهیه کنید. یا اینکه با پول یک کیف دستی یا روزمره چرم طبیعی که جزو کالا های گران محسوب می شود، یک ست نفیس چند تکه که از چرم مصنوعی مرغوب تهیه شده باشد تهیه کنید.

بودجه بسیار محدودی برای خرید هدایای سازمانی دارید؟ یک جاکارتی، یا یک جا کلیدی چرم که می تواند از چرم طبیعی یا مصنوعی تهیه شده باشد به عنوان یک انتخاب خوب و ارزان قیمت همواره در لیست گزینه هایتان باشد

همانطور که می بینید؛ دستتان بسیار باز است ! غیر از این مورد یکی از مزیت های خیلی مهم چرم، ماندگاری طولانی مدت آن است. شما خودتان هم حتما یک محصول چرمی را تا اکنون خریده اید یا هدیه گرفته اید، اگر چنین باشد به خوبی می دانید که یک محصول مرغوب چرمی سالیان سال همراه شما خواهد بود. این موضوع یکی از مهم ترین دلایل انتخاب برای هدایای سازمانی است؛ ماندگاری.


انواع هدایای سازمانی چرمی

هدایای سازمانی چرمی تنوع گسترده ای در خیلی از جهات دارند که برای شما انتخاب خوبی محسوب می شود. طیف گسترده ای از تعداد، قیمت، طرح و بسته بندی هدایای سازمانی چرمی وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم و شما را راهنمایی خواهیم کرد.

هدایای سازمانی چرمی
نمونه هدیه سازمانی ست چرم ترکیبی

کیف

کیف های چرمی در انواع کاربرد و اندازه دست شما را بسیار برای خرید هدایای سازمانی باز می گذارد. قیمت کیف ها به نسبت باقی هدایای سازمانی بیشتر است، و در عین حال، بیش تر هم مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد. معمولا کیف هایی که برای این کار انتخاب می شوند از چرم مصنوعی تهیه می شوند تا قیمت متعادل تر و اقتصادی تری داشته باشد. فرضا اگر شما بخواهید 1000 عدد کیف تهیه کنید که از چرم طبیعی تهیه شده باشد، مبلغ آن سرسام آور خواهد شد. همچنین اینکه محل نگهداری و نظم دادن به این کیف ها هم خودش موضوع کمی نیست.

کیف های اداری بیشتر در همایش ها و گردهمایی های بزرگ و رده بالا مورد استفاده قرار می گیرند یا در تعداد محدود به اشخاص یا مشتری های مهم (مدیرعامل یا هیئت مدیره آن شرکت) هدیه داده می شود.

اکسسوری

اکسسوری چرمی بیشترین جای صحبت را دارد. بنا به بودجه ای که دارید و سلیقه مخاطب تان دستتان باز است و گزینه های بی شماری را دارید برای اینکه هدایای خود را انتخاب کنید. کیف پول، جاکارتی، جاکلیدی، ست های هدیه چند تکه، جلد سررسید و غیره جزو گزینه های شما برای هدیه دادن هستند.

مانند کیف، به دلیل اینکه تعداد خرید هدایای سازمانی بالاست معمولا اکسسوری ها از چرم مصنوعی تهیه می شوند، مگر آنکه در تعداد محدود به اشخاص مهمی بخواهید هدیه دهید.

محصولات چرم ترکیبی

این محصولات معمولا چرم به عنوان یکی از عناصر تشکیل دهنده آن انتخاب می شود. به عنوان مثال، ست های هدیه ای هستند که در کنار کیف پول، یک ساعت معمولی که بند چرمی مرغوبی دارد قرار گرفته. این هدایای سازمانی، هدایای سازمانی خاص و گران قیمتی محسوب می شوند که همیشه مورد استفاده قرار نمی گیرند. مگر انواع اقتصادی و ارزان قیمت شان که بهتر است از آن ها استفاده نکنید چرا که تاثیر منفی در ذهن باقی می گذارند و فقط در لحظه تاثیر خوبی می گذارند. همین که کمی مورد بازبینی و بررسی قرار بگیرند، شخص متوجه کیفیت پایین آن شده و توی ذوقش می خورد.

چه هدیه ی چرمی برای چه فردی مناسب است ؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که هنگام خرید هدایای سازمانی ذهن ما را مشغول می کند این است که چه نوع هدیه ای را انتخاب کنیم؟ برای حل این مسئله لازم است که ابتدا این سوال را پاسخ دهیم:
چه تعدادی قرار است سفارش دهیم؟

اگر تعداد زیادی از هدایای سازمانی قرار است سفارش دهید، مثلا برای حداقل 300 نفر، بهتر است که هدیه ای عمومی در نظر بگیرید. چیزی مانند جاکلیدی یا کیف پول های جیبی که از چرم مصنوعی تهیه شده باشند، انتخاب خوبی هستند. خیلی بحث ست کردن و سلیقه درگیر نیست و همیشه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اگر قصد دارید هدیه شما بیش از اندازه به چشم بیاید می توانید از ست های دو یا سه تکه چرمی استفاده کنید که ترکیبی از کیف پول، جا کارتی یا جا کلیدی باشد.

حال در مقابل اگر تعداد کمی هدایای سازمانی قرار است سفارش دهید، مثلا بین 5 تا 20 عدد، احتمالا قرار است به اشخاص مهمی آن را ارائه کنید. پس تحت تأثیر قراردادن آن ها باید یک اولویت برای شما باشد. در این حالت میتوانید از محصولات چرمی که از چرم طبیعی تولید شده اند؛ مانند کیف پول، جا کلیدی و جاکارتی که بالاتر به آن اشاره کردیم تهیه کنید. بسته بندی باید برایتان یک اولویت باشد که شکیل و چشم نواز باشد و از کیفیت خوبی برخوردار باشد. اگر بودجه کافی دارید، حتی می توانید از محصولاتی که از چرم خاص در آن ها استفاده شده استفاده کنید.

یکی از گزینه های جذاب برای این اشخاص می تواند ست های چرمی باشد که در آن ها خودکار های مارک دار یا ساعت های میان رده که بند چرمی با کیفیت و جذابی دارد استفاده کنید. البته به شرطی که علاقه آن شخص به چرم بیشتر از ساعت باشد. احتمالا برای چنین سلیقه ای سراغ ساعت های مارک دار بروید بهتر است چون در غیر این صورت شاید قدر دان هدیه شما باشد و به اصطلاح نخواهد دندان اسب پیش کشی را بشمارد، اما آنچنان که انتظار دارید قطعا تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.

وقتی که قصد خرید هدایای سازمانی در تعداد کم را دارید بهتر است که از مدت ها قبل شخصی که قرار است هدیه شما را دریافت کند را تحت نظر داشته باشید. مثلا به لوازمی که به صورت روزمره استفاده می کند دقت کنید. اگر شخص مورد نظر شما از کیف اداری چرمی استفاده می کند قطعا انتخاب کیف چرمی می تواند انتخاب خوبی باشد. ولی همانطور که در مثال بالا اشاره کردیم، چیزی که برای شخص هدیه می گیرید نباید پایین رده تر از آن چه که اکنون دارد باشد.

بهترین زمان برای ارائه ی هدایای سازمانی چرم، چه زمانی است ؟

مناسب ها بهترین بهانه برای ارائه هدایای سازمانی هستند! مناسبت های عمومی مانند عید نوروز یا سالگرد تاسیس شرکت شما یا مخاطب شما، نمایشگاه و یا همایشی که برگزار کردید یا در آن شرکت کردید همیشه بهانه خوبی برای ارائه هدایای سازمانی هستند. یا اینکه مناسبت خاصی در جریان است. به عنوان مثال تاریخ تولد مدیر عامل شرکتی که همکار آن هستید و قرارداد دارید. در این مناسبت با ارسال هدایای خود به همراه یک دسته گل می توانید توجه و ارزش زیادی که برای ایشان قائل هستید را به خوبی منتقل کنید و موجب ایجاد حس خوب، خوشحالی و یک تجربه متفاوت از رقبا باشید.

جمع بندی

هدایای سازمانی یکی از مهمترین ابزار های شما برای این هستند که اشخاص خاصی را تحت تاثیر قرار دهید و نتایجی که مد نظر دارید را رقم بزنید. برای اینکه این جریان را بتوانید به خوبی مدیریت کنید بهتر است که در ابتدا به دو موضوع اصلی بپردازید؛ بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید، و تعداد هدایای سازمانی که قرار است تهیه کنید. بعد از این که به این دو مورد پرداختید بهتر است که به نکاتی که در بالا با ذکر مثال اشاره کردیم بپردازید و از کسانی که تجربه بیشتری نسبت به شما در این باره دارند بهره ببرید تا این کار را به خوبی مدیریت کنید.

همچنین اینکه می توانید از محصولات ما برای این زمینه دیدن کنید و برای سفارش با تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل بفرمایید.

لطفا نظرات خودتان را با در میان بگذارید یا اگر سوالی دارید از ما بپرسید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *