راهنمای خرید کفش چرم, کفش

راهنمای خرید کفش طبی چرم زنانه

کفش چرم طبی زنانه

در مقاله ی کفش طبی ، به توضیح ماهیت کفش طبی پرداختیم و اینکه چه قابلیت ها و تفاوت هایی نسبت به یک کفش عادی یا غیر طبی دارد پرداخته ایم. در این مقاله قصد داریم به این بپردازیم که نکاتی که هنگام خرید کفش طبی چرم زنانه باید به آن توجه داشته باشیم کدام ها هستند و چطور باید یک کفش مناسب را انتخاب کنیم. چرا کفش طبی چرم بهتر از کفش غیر چرم طبی است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا به این نکات بپردازیم.

کفش طبی چیست و مناسب چه کسانی است ؟

کفش طبی به زبان ساده یک ابزار سلامتی است که باعث پیشگیری از بروز بیماری های استخوانی در کف پا یا در کمر و ستون فقرات می شود. افرادی که دارای مشکلات پا، استخوان و ستون فقرات دارند نیازمند استفاده از چنین کفش هایی هستند تا با کمک گرفتن از ویژگی ها و قابلیت هایی که دارند مشکلات خود را به مرور زمان بهبود دهند، یا اینکه عارضه این مشکلات را به حداقل برسانند. چرا که نمی توانند به راحتی از کفش های عادی استفاده کنند و احساس درد و ناراحتی خواهند کرد.

چرا کفش طبی چرم طبیعی ؟

کفش هایی که از چرم طبیعی تهیه شده اند تنفس بهتری برای پای شما دارند و عبور جریان هوا با تنفس بهتر پوست پا شما کمک می کند و از تعریق بیش از حد جلوگیری می کند. جدا از این موضوع چرم نسبت به پارچه طول عمر بیشتری دارد و باعث می شود کفش چرم طبی زنانه شما ماندگاری بیشتری برای شما داشته باشد و نیاز به تعویض آن به این زودی ها سراغ شما نیاید. همچنین اینکه ظاهر خود را بهتر حفظ می کند و به این زودی ها کهنه نمی شود و با یک واکس زدن ساده، جلای خودش را بازیابی می کند. البته استفاده صحیح شما هم تأثیر قابل توجهی در طول عمر کفش دارد.

نکاتی که هنگام خرید کفش طبی چرم زنانه باید بدانیم

خرید کفش عادی شامل نکات خاص خودش است. اما کفش طبی چرم زنانه به دلیل اینکه یک ابزار سلامت است نکات و ظرافت های خاصی هنگام خرید دارند که باید به آن ها توجه کنید.

نکته اول ، محکم بودن کفش طبی زنانه است. این کفش ها قرار است که هنگام راه رفتن به شما کمک کند تا حالت عادی بدن و پا حفظ شود. پس باید کفش محکمی باشد تا در پستی و بلندی ها حالت خود را از دست ندهد و پای شما نیز حالتش به هم ریخته نشود.

نکته دوم ، منطعف بودن جنس رویه ی کفش طبی زنانه است. هنگام قدم برداشتن هرچقدر باید زیره کفش محکم باشد، رویه کفش باید انعطاف بالایی داشته باشد تا به استخوان فوقانی پا فشار وارد نکند و ایجاد درد و ناراحتی در شما نکند.

نکته سوم ، توجه به کفی مناسب کفش طبی است. کفی کفش در وهله اول باید تمام پستی بلندی های کف پای شما را پوشش دهد و همه جوره پای شما را حمایت کند و در وهله دوم باید قابل تعویض باشد تا در صورت نیاز شما به تعویض آن مجبور نباشید کفش را دور بیاندازید. ممکن است کفی کفش حالت خودش را از دست بدهد یا پاره شود که در این موارد نیاز به تعویض کفی کفش دارید.

نکته چهارم ، اندازه مناسب پنجه کفش طبی است. برخی از پا ها پنجه باریک و جمع و جوری دارند و فرم پا کشیده تر به نظر می رسد. اما عده ای دیگر پنجه پهنی دارند و عرض پایشان بزرگتر از دیگران دیده می شود. کفش طبی چرم شما نباید به پا فشار وارد کند و باید اندازه مناسبی از هر جهت داشته باشد.

نکته پنجم ، پشتی محکم کفش است. کفش طبی چرم زنانه شما باید همه جوره پای شما را حمایت کند و آن را به حال خودش نگذارد که با فشار وارده از محیط اطرافش آسیب ببیند.

نکته ششم ، وجود سطوح هموار در داخل کفش است. کفش باید همانقدر که گودی های کف پا را پشتیبانی کند، قسمت های هموار کف پای شما را هم مورد پشتیبانی قرار دهند. کفش طبی چرم زنانه شما باید کاملا شکل کف پای شما را داشته باشد.

نکته هفتم ، قیمت کفش طبی چرم زنانه شما باید معقول باشد. اگر قیمت بالاتر از حد تصور داشته باشد قطعا خریداری نمی شود و مورد استفاده قرار نمی گیرد و پای شما مخافظتی که باید از آن بشود را دریافت نمی کند. پس به این نکته دقت داشته باشید که کفش طبی چرم زنانه شما نباید قیمت نجومی داشته باشد. اگر چنین بود به محصول شک کنید.

سایر ویژگی های کفش طبی چرم زنانه

کفش طبی چرم زنانه علاوه بر ویژگی های فوق باید شامل موارد زیر نیز باشد:
1- وزن کفش باید سبک باشد.
2- اندازه کفش باید دقیقا با اندازه پای شما یکسان باشد.
3- بین 1.5 تا 4 سانتی متر پاشنه داشته باشد.

چگونه سایز مناسب کفش طبی چرم زنانه را انتخاب کنیم ؟

سایز کفش طبی چرم زنانه باید دقیقا به اندازه پای شما باشد. برخی به اشتباه تصور می کنند اگر کفش کمی از سایز واقعی پای آن ها بزرگتر باشد راحتی بیشتری احساس می کنند؛ که اشتباه است! همانطور که اشاره کردیم کفش طبی یک ابزار سلامت محور است و مطابق با استاندارد های خاص و زیر نظر متخصصان با تجربه ای ساخته می شود. کفش طبی چرم زنانه شما باید دقیقا سایز پای شما باشد. اگر بزرگتر باشد کاری که باید برای شما انجام دهد را انجام نمی دهد و اگر کوچکتر باشد بیش از آن که به سلامت پای شما کمک کند، آسیب زننده است.

بهترین زمان برای خریدن کفش طبی چرم زنانه

بهترین زمان برای خرید کفش، به صورت عمومی، از ظهر به بعد است. دلیل این صحبت چیست ؟ هنگامی که صبح از خواب بیدار می شویم خون در تمام بدن به صورت یکنواخت پخش شده است. اما هنگامی که در طول روز به فعالیت می پردازیم و نشسته یا ایستاده هستیم حجم خون بیشتری وارد پا می شود و اندازه آن بزرگ می شود.

شاید برایتان پیش آمده باشد که صبح یک کفش را می پوشید و احساس راحتی خوبی دارید؛ اما هر چه به پایان روز نزدیک تر می شوید احساس ناراحتی بیشتری در پای خود احساس می کنید. دلیل این موضوع همین است! پس همیشه قبل از خرید کفش به این موضوع توجه داشته باشید و یا قبل از رفتن به خرید کفش کمی پیاده روی کنید تا حجم پای شما به حالتی که در اکثر روز دارد در بیاید تا کفشی که انتخاب می کنید از اندازه استانداردی بهره مند باشد.

جمعبندی

کفش طبی چرم زنانه، یک کفش متفاوت با دارا بودن ملاحظات مهندسی پزشکی است که زیر نظر متخصصان خاصی ساخته می شود. ویژگی هایی که کفش طبی دارد را در کفش های معمولی نمی توانید پیدا کنید و کفش طبی به سلامت پای شما بیشتر اهمیت می دهد. در بالا به نکاتی که برای خرید کفش طبی زنانه چرم به آن نیاز داشتید را کاملا توضیح دادیم. اگر مایل هستید راجع به کفش های طبی بیشتر بدانید پیشنهاد می کنیم به مقاله آن با عنوان کفش طبی سری بزنید.

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. خوشحال می شویم که به سوالات شما پاسخ دهیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *