راهنمای خرید کفش راحتی زنانه

بهترین مدل کفش راحتی زنانه

کفش راحتی چرم

بدون شک، یک کفش راحتی زنانه می تواند به حفظ سلامت پا و ایمن نگه داشتن بدن شما دربرابر آسیب ها کمک می کند. یک کفش راحتی استاندارد ، در درجه اول به سبب داشتن طراحی و کفی مناسب باید بتواند فضای خالی در زیر کف پای شما را پوشش بدهد تا از کمردرد و زانو درد شما در آینده جلوگیری کند. همچنین داشتن حالت انعطاف پذیری و ارتجاعی برای کاهش فشار وارد شده به کف پا در برخورد با زمین، از دیگر ویژگی های یک کفش راحتی زنانه است.

به خاطر داشته باشید بهترین زمان برای خرید کفش، زمانی ست که پای شما در بزرگ ترین حالت ممکن خود قرار دارد و این حالت معمولا در پایان روز و یا بعد از ورزش اتفاق می افتد. علاوه برآن، معمولا اندازه ی یکی از پاها بزرگ تر از دیگری ست و با افزایش سن، اندازه پا می تواند دچار تغییر شود و در نهایت، اگر مشکلی درمورد پای شما وجود دارد، حتما از یک فرد متخصص  درمورد مشکل خود صحبت کرده و درمورد تهیه ی کفشی متناسب با پایتان، مشورت کنید. کفش راحتی، به سالم نگه داشتن پاهای شما کمک می کند، فعالیت های بدنی شما را آسان تر کرده و بدن شما را از آسیب های احتمالی که ممکن است در اثر پوشیدن کفش نامناسب برایتان پیش بیاید، حفظ می کند.

پوشیدن یک کفش راحتی چه مزایایی دارد ؟

پوشیدن یک کفش راحتی، علاوه بر اینکه به بهبود وضعیت پای شما کمک می کند، به ایجاد یک وضعیت ثابت درمورد قرار گرفتن صحیح زانو ، لگن و ستون فقرات شما نیز کمک می کند.ازآنجایی که تمامی پاها، کامل وبی نقص نیستند، پوشیدن کفش راحتی می تواند به تراز کردن پا، مچ پا، زانو ها، لگن، کمر و ستون فقرات شما کمک کند تا در نهایت راه رفتن شما را اصلاح کرده و وضعیت بدن شما را به هنگام ایستادن و پیاده روی بهبود ببخشد. همچنین به خاطر داشته باشید بدون پوشیدن کفش مناسب، وارد شدن فشار، استرس و ضربه به پا و زانو در طولانی مدت سبب بروز آسیب های جبران ناپذیری می شود.

اگر کفش شما خیلی تنگ یا خیلی بزرگ باشد، به مرور زمان فشار وارد شده بر پاشنه، ساق پا، زانو و مفاصل سبب ایجاد مشکل در وضعیت فیزیکی شما می شود. انتخاب نامناسب کفش، به خصوص برای ورزشکاران می تواند سبب بروز مشکلات شایعی چون درد تاندون آشیل، میخچه، بونیون یا انحراف شست پا، ناخن های فرورفته و مشکلات مربوط به کمردرد شود. به خاطر داشته باشید که حتی پوشیدن کفش نامناسب برای مدت کوتاه هم اثرات منفی روی استخوان های بدن شما گذاشته و در طولانی مدت وضعیت استخوان های شما را به خطر می اندازد.

ویژگی های بارز یک کفش راحتی زنانه اسپرت

از جمله ویژگی های بارز یک کفش راحتی زنانه اسپرت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کفی داخل کفش

همان طور که می دانید اگر قالب کفش به صورت استاندارد طراحی شده باشد، کفی داخل کفش شما باید فضای خالی یا قوس زیر پای شما را پر کند تا به هنگام ایستادن های طولانی و پیاده روی دچار کمردرد، زانو درد و پا درد نشوید.

  • پاشنه کفش

پاشنه کفش استاندارد برای پای معمولی بین دو تا چهارسانتی متر تعریف می شود. کمترو بیش تر از آن، سبب بروز مشکلاتی برای زانو و ستون فقرات شما می شود. علاوه بر آن، پوشیدن کفش هایی با پاشنه ی پهن، به سبب پر کردن فضای خالی و یا قوس کف پا سبب کاهش خطرات وآسیب های احتمالی به پا و کمر می شود.

  • انعطاف پذیری کفش

اگر به هنگام پوشیدن کفش راحتی، قالب کفش از انعطاف پذیری کافی برخوردار نباشد به مرور زمان سبب بروز تغییراتی در فرم راه رفتن صحیح شما می شود. همچنین فرو رفتن ناخن پا در گوشت و میخچه از دیگر آسیب هایی ست که می توان به آن اشاره کرد.

  • جنس کفش

جنس رویه ی کفش باید به گونه ای باشد که فضای مناسبی را برای تنفس پا فراهم آورد و از عرق کردن، بو گرفتن، ایجاد فضایی برای رشد قارچ و باکتری جلوگیری کند. به همین دلیل است که کارشناسان همواره توصیه می کنند که استفاده از کفش چرم که رویه آن از جنس چرم طبیعی باشد، بهترین گزینه است.

 

  • مقاومت بالای کفش دربرابر آسیب

مهم ترین عاملی که در انتخاب کفش راحتی باید در نظربگیرید، مقاومت بالا و محافظت پا در برابر فشار، ضربه های احتمالی، گرما و سرما خواهد بود. همچنین اگر کفی کفش دارای عاج باشد، باعث می شود تا شرایط بارانی یا برفی که کف خیابان لیز است، سر نخورد و آسیب نبینید.

 

خرید اینترنتی کفش راحتی

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، عوامل مهمی در هنگام خرید کفش راحتی زنانه مردانه باید در نظر گرفته شود. از آنجایی که کل وزن بدن ما را، پاهایمان را تحمل می کنند، پس انتخاب کفش راحتی مناسب برای سالم نگه داشتن پای ما ضروری ست. به همین دلیل پزشکان همواره توصیه می کنند که برای فعالیت های روزمره، محیط های اداری و پیاده روی از کفش راحتی و در صورت امکان طبی استفاده کنیم تا بتوانیم سلامت قلب دوم خود را تضمین کنیم.

همچنین بسیار مهم است که کفش راحتی ، از مواد درجه یک باکیفیت و پارچه هایی که قابلیت تنفس دارد، تهیه شده باشد تا در طول روز احساس راحتی و سبکی داشته باشیم.  به خاطر داشته که برای انتخاب کفش راحتی چه کفش راحتی اسپرت، چه کفش راحتی چرم نیازی به مخالفت با مد ندارید. در حال حاضر، برند های بیشماری هستند که کفش راحتی چرم و اسپرت مطابق با آخرین استاندارد های به روز تولید می کنند. بنابراین همواره توجه داشته باشید که اهمیت دادن به سلامتی از اهمیت دادن به مد مهم تر است.

 

چرم بونتی، با بیش از بیست سال سابقه در زمینه ی تولید کفش چرم زنانه و مردانه، کیف، اکسسوری و صندل زنانه دستدوز تمام تلاش خود را برای تولید محصولات چرمی باکیفیت و از پارچه ی چرم طبیعی مطابق با آخرین استاندارد ها کرده است تا در زمینه تولید، فروش محصولات چرم و خدمات رسانی بهترین خود را به شما مشتریان عزیز ارائه کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *