استایل چرم

ست کردن لباس و اکسسوری چرم

استایل چرم

راهنمای جامع برای ست کردن لباس و استفاده از اکسسوری چرم

چرم جزو قدیمی ترین موادی است که انسان از زمان تکامل خود آن را به عنوان پوشش انتخاب کرد و استفاده از لباس و اکسسوری چرم در صنعت مد و فشن پس از گذشت سال ها هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. دلیل این انتخاب دوام و زیبایی چرم بود که توجه انسان را از قرن ها پیش به خود جلب کرد. حال همان طور که اشاره کردیم؛ شاهد صنعت مد و فشن هستیم که این رویه را دنبال کرده و برای توسعه آن تلاش و هزینه زیادی شده. تولیدات چرمی به جز استفاده به عنوان لباس، به عنوان پاپوش و همچنین متریال مصرفی در اکسسوری که شامل لوازم روزمره ما هم هست، قرار گرفته. لوازمی مثل هدفون، کارت های بانکی، پول نقد، کلید و غیره.

در ادامه به این می پردازیم که چطور از محصولات چرمی در استایل خود استفاده کنیم تا علاوه بر استفاده صحیح و اصولی از چرم، زیبایی استایل و تاثیرگذاری بالاتری هم داشته باشیم. در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی استایل غیررسمی و کژوال با چرم

در ابتدا لازمه کمی به معنی و مفهوم کلمه کژوال بپردازیم؛ این کلمه به معنی آن است که استایل شما رسمی و جدی نیست و گاه به گاه شما در این استایل دیده می شوید. به عبارتی زمانی که با خانواده و دوستانتان هستید و در حال سپری کردن اوقات خوشی هستید از این استایل استفاده خواهید کرد. استایل کژوال یک استایلی است که به شما کمک می کند در فصولی مانند بهار و پاییز، یا حتی در زمستان، زمانی که نیاز به کم و زیاد کردن لباس دارید تا گرمای مورد نیاز بدن را تنظیم کنید به شما کمک خواهد کرد.معمولا لباس هایی که در این استایل شاهد آن هستیم شامل: شلوار جین، تی شرت و پیراهن، کفش اسپرت، پلیور هودی، کت، ژاکت، کلاه و شال گردن است. برای این استایل از لباس هایی که متریال چرم دارند می توان به کفش و ژاکت اشاره کرد. یک کفش اسپرت چرم، علاوه بر آنکه به نسبت کفش های کتانی پارچه ای، ظاهر جذاب و تاثیر گذاری دارد. میتواند همان راحتی را برای شما مهیا کند و دوام بیشتری هم داشته باشد. البته به شرط آنکه از چرم طبیعی بجای مصنوعی در آن استفاده شده باشد! کت چرم هم برای فصول سرد سال یک انتخاب جذاب است که بنا به سلیقه تان به راحتی میتوانید با شلوار جین آن را ست کنید.معمولا برای ست کردم محصولات چرمی با استایل کژوال، از رنگ های عسلی و قهوه ای برای ست کردن با شلوار جین استفاده می شود و رنگ مشکی ظاهر شما را علاوه بر اسپرت بودن کمی هم جدی می کند. پس انتخاب رنگ را متناسب با فضایی که در آن هستید انتخاب کنید. انتخاب با شماست!همچنین از سایر اکسسوری های چرمی مثل کیف پول، کمربند، ساعتی که بند چرمی دارد، دستبند و غیره، برای ست کردن و آراسته تر کردن خوتان کمک بگیرید. اگر لباس هایی دارید که خیلی با هم نمی توانید ست کنید. استفاده از کمربند، دستبند و ساعت چرمی با کت و کفش چرم شما توصیه می شود تا همخوانی خوبی را رقم بزنید.

 

آیا پوشیدن کاپشن چرم برای آب و هوای بارانی مناسب است؟

زمستان و پاییز، فصل باد و بارندگی است. لباس های چرمی که می تواند گرمای مورد نیاز شما را تامین کند؛ کفش، پوتین، بوت و کت چرم است. این لباس ها به دلیل اینکه برای فصل سرد هستند از چرم سنگین تری برای تهیه آن استفاده می شود. چرم سنگین وزن و ضخامت بیشتری دارد و اجازه نمی دهد گرما از بدن شما به این راحتی خارج شود و به اصطلاح سرما به وجودتان رخنه کند.همچنین تعداد لایه هایی که برای تهیه این لباس ها برای فصل سر استفاده می شود هم بستر از ژاکت و کفش های بهاره است. و کاملا خیال شما را از بابت گرما راحت می کند. اما از طرفی چون چرم طبیعی بر خلاف چرم مصنوعی قابلیت تنفس دارد از اینکه راحت عرق کنید و از حضور در جمع ها احساس معذب بودن کنید، جلوگیری می کند.

در زمانی که برف و باران است حتما از بوت و نیم بوت های چرمی استفاده کنید. این کفش ها علاوه بر تنفسی که دارند به این راحتی رطوبت را به راحتی به پای شما انتقال نمی دهند. از این بابت هم خیال شما را کاملا راحت می کنند. اما مراقب باشید که بوت و نیم بوتی که تهیه می کنید ضدآب باشد. کفش های ضد آب از قابلیت تنفس بی بهره اند چون آب از ریزترین منافذ راه خود را پیدا می کند. اگر بوت و نیم بوتی دارید که ضد آب نیست جای نگرانی نیست! لازم نیست آن را دور بیاندازید. می توانید از اسپری های ضدآب کننده کفش استفاده کنید تا برای چند ساعت الی یک روز کفش خود را ضد آب کنید و از خیس شدن پای خود جلوگیری کنید.

راهنمایی برای داشتن استایل دانشگاهی با چرم

استایل دانشجو ها در دانشگاه هم همیشه محل دغدغه برایشان است. اینکه چطور لباس بپوشند تا آراسته باشند. دانشجو ها خصوصا سال اولی ها تازه از فضای مدرسه خارج شده اند و این احساس را دارند که باید مانند یک بزرگسال آراسته و موجه به نظر برسند. دانشگاه فضایی است که کت و شوار پوشیدن آن خیلی متداول نیست؛ لذا می توان اینطور گفت که استایل یک دانشجچو، همان استایل کژوال است که بالا تر به آن پرداختیم.بسته به سنی که دانشجو دارد؛ هرچه جوان تر باشد، می تواند به شدت اسپرت بودن طراحی کفش، کت چرم، ژاکت و کمربندی که در استایل خود اضافه کند.

موتور سواری  و پوشش چرمی…

موتورسواران عاشق سرعت اند! عاشق آن هستند که سریع به محلی که می خواهند برسند، سریع جای پارک پیدا کنند، سریع تر مسیری که دارند می روند را طی کنند. خب این باعث می شود که باد همانقدر که هنگام موتور سواری لذت بخش باشد، خصوصا در فصول گرم، در فصول سرد سال آزاردهنده و ناخوشایند باشد.همیشه در استایل یک موتورسوار چرم دیده می شود. کت و ژاکت چرمی کمک می کند که باد دفع شود و گرمای بدن موتور سوار آزاردهنده نباشد. کفش چرمی هم چون پای موتورسوار با بدنه موتور تماس زیادی دارد، در برابر با سایش مقاومت بالایی دارد. علاوه بر آن، کهنگی چرم ممکن است برایتان دیدنش و پوشیدنش لذت بخش باشد. این هم انتخاب و سلیقه شماست!

کت چرم و همه ی نکاتی که باید درباره آن بدانید!

همانطور که قبل تر اشاره کردیم؛ کت و ژاکت های چرمی در طول سال به جز در تابستان مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوتی که در کت و ژاکت چرمی مناسب بهار، پاییز و زمستان است، تفاوت در تعداد لایه های استفاده شده و سنگین و سبکی چرم استفاده شده در آن است. چرم سنگین ، پارچه ضخیم تر و متراکم تری به نسبت چرم سبک دارد. لذا در نگهداری گرما بهتر عمل می کند. کت و ژاکت های چرمی بهاره و پاییزه (مخصوصا نیمه اول پاییز) مناسب هوای خنک بوده که سرمای زیادی به همراه ندارد؛ خصوصا اگر گرمایی باشید و از گرما بدتان بیاید و بخواهید تنها استایل خود را با فصل تطبیق دهید. کت و ژاکت های چرمی بهاره لایه نازکی از چرم دارند و از الیاف نگهدارنده گرما برای آن ها استفاده نشده است.

در مقابل ما کت و ژاکت چرمی زمستانه را داریم؛ از چرم سنگین مورد استفاده در دوخت آن ها قرار می گیرد و از الیاف مصنوعی یا طبیعی برای نگهداری بیشتر گرما در آن ها استفاده شده است. پس در انتخاب کت و ژاکت چرمی خود هنگام خرید به این نکته دقت کنید تا بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید. شاید لازم باشد چند کت و ژاکت چرمی برای فصول مختلف تهیه کنید؛ اما نگران نباشید! کت و ژاکت های چرمی اگر با شیء تیزی برخورد نکند که دچار پارگی نشود، سالیان سال همراه شما است و استایل شما را همیشه به روزو بدنتان را گرم نگه می دارد. فقط در نگهداری از آن، کوشا باشید. از این بابت پیشنهاد می کنیم  مقاله ی “13 نکته ی طلایی در نگهداری از محصولات چرمی که باید بدانیم“را مطالعه کنید تا در مورد نگهداری از چرم بیشتر بدانید.

 

چرم بونتی، با بیش از بیست سال سابقه در زمینه ی تولید محصولات چرمی از قبیل کیف و کفش چرم زنانه و مردانه دستدوز، صندل و اکسسوری در تلاش است تا با رعایت کردن قوانین و نکات حائز اهمیت مطابق آخرین استاندارد های روز دنیا، بیش از پیش کالاهای چرمی باکیفیت و تضمینی در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد. برای مشاهده و خرید محصولات چرمی، به فروشگاه اینترنتی چرم بونتی مراجعه کنید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *