کفش چرم و استایل مردانه

آیا کفش چرم میتواند مکملی جذاب برای استایل مردانه باشد؟

کفش چرم کلاسیک مردانه

در حالی که کفش‌ها و استایل ها در طول سال‌ها تغییر کرده‌اند و هر نسلی به سبک و عملکرد خود توجه می‌کند، یک چیز تغییر نکرده است. کفش چرم هنوز هم یک انتخاب برتر باقی مانده است و برای قرن های بسیار چنین بوده است. انعطاف و توانایی چرم برای به روز شدن با مد هایی که دائماً در حال تغییر هستند، این امکان را فراهم کرده است که نه تنها در نسل معاصر بلکه توسط هر نسلی که پیش از ما آمده است، و به احتمال زیاد نسل هایی که بعداً خواهند آمد نیز مورد قبول باشد. با گذشت هر دهه و ابداع سبک زندگی های جدید، اکسسوری‌های چرم نشانه‌ای از مد لوکس و کلاسیک تبدیل شدند. امروزه بحث هایی وجود دارد مبنی بر اینکه کفش چرم یا هر نوع استایل چرم گران هستند و مقرون به صرفه نیستند، اما در نظر داشته باشید که کفش چرم با وجود قیمت بالاتر، در هر استایل مردانه یک مکمل بسیار شیک و جذاب است. چه به دنبال کفش‌ چرم غیررسمی اسپرت باشید و چه به دنبال یک ظاهر رسمی حرفه‌ای‌تر باشید، یک کفش چرم با کیفیت طراحی شده است تا یک استایل جذاب را برای هر مناسبتی کامل کند. قبل از انتخاب کفش چرم با کیفیت ابتدا میبایست استایل خود را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید به دنبال چه نوع کفش چرمی میخواهید باشید. در ادامه چند نوع استایل محبوب که کفش های چرم مکملشان هستند میخوانیم.

 

 چگونه کفش را بر اساس استایل انتخاب کنیم؟

همه مطالب موجود در اینترنت در مورد کفش چرم کلاسیک می گویند که هرگز از مد نمی افتند. مزیت های بسیاری دارد که مقاومت در مقابل خرید آن سخت است. خوب می دانیم که یک کفش چرم کلاسیک ظاهر شما را کامل می کند و جدیت و جذابیت را به استایل رسمی شما هدیه می کند. کفش های کلاسیک را معمولا با کت و شلوار ست میکنند، در حالی که کفش‌های کلاسیک و استایل اسپرت جین در طرف متضاد یکدیگر قرار دارند، در واقع می‌توان آن‌ها را با رعایت نکاتی با هم ست کرد. اول و مهمتر از همه، شلوار جین باید فیت بدن باشد. دوم، ما می خواهیم مطمئن شویم که رنگ کفش و شلوار جین مکمل یکدیگر باشند.

 

کفش چرم اسپرت مردانه فاصله بین کفش‌های رسمی و غیررسمی را پر می‌کند. این کفش ها مناسب مواقعی است که می‌خواهید شیک و در عین حال غیررسمی به نظر برسید، و پوشیدن کفش‌های کلاسیک شما را کمی بیش از حد رسمی نشان می‌دهد. یک کفش چرم اسپرت از کفش های کلاسیک متمایز است، زیرا زیره آن تخت است و پوشیدن آن راحت‌تر است و همچنین فشار را از روی پاهای شما کم می‌کند. ساده‌تر شدن عرف لباس پوشیدن مردان در محل کار، راه را برای استایل‌های منعطف تر اما همچنان رسمی هموار کرده است. شاید با خواندن چند خط بالا برایتان سوال پیش آمده باشد که کفش چرم اسپرت را همانند کلاسیک میتوان با کت و شلوار ست کرد؟ در جواب به این سوال میتوان گفت بله. شما ابتدا باید کفش چرم مناسب با کت و شلوار مناسب داشته باشید. در غیر این صورت، عجیب به نظر می رسد و باعث کم ارزش جلوه دادن استایل شما می شود. رنگ کفش چرم اسپرت لباس شما باید مکمل رنگ کت و شلواری باشد که می پوشید. اگر کت و شلوار شما روشن است، می توانید با پوشیدن کفش های چرم اسپرت با رنگ های غیر خنثی استایل خود را تکمیل کنید.

چگونه از کفش چرم مراقبت کنیم؟

کفش چرم شما می‌خواهد که از آنها مراقبت کنید. تمیز کردن و تنفس دو مرحله ساده هستند، اما مراحلی که می توانند طول عمر کفش شما را سالها افزایش دهند. بنابراین بند کفش های خود را باز کنید و بگذارید کمی استراحت کنند.

  • اولین و مسلماً مهمترین قدم در مراقبت از کفش هایتان ساده است: تمیز نگه داشتن آنها. اما بسته به نوع چرمی که کفش شما از آن ساخته شده است، روش تغییر می کند.
  • هر روز کفش های خود را نپوشید: چرم هم مانند پوست شما نیاز به تنفس دارد. بهتر است حداقل دو جفت کفش در کمد خود داشته باشید تا مجبور نشوید هر روز یک جفت را بپوشید. پاهای شما در طول روز عرق می کنند، و چرم این رطوبت را جذب می کند. چرم مرطوب بیشتر مستعد کشیدگی، خراشیدگی، چین خوردگی و لکه دار شدن است. پوشیدن آنها یک روز در میان به آنها زمان کافی برای خشک شدن می دهد و طول عمر کفش شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

مقاله ی پیشنهادی چرم بونتی :”13 نکته ی طلایی در نگهداری از محصولات چرمی”

  • از آب و هوای نامناسب دوری کنید: در صورت امکان، از پوشیدن کفش چرم در مواقع بارانی خودداری کنید و سعی کنید در زمستان از پیاده روهای پوشیده از برف عبور نکنید. آب می‌تواند حتی کفش‌های چرم ضدآب را لکه‌دار کند و زیره‌های چرمی در هنگام خیس شدن در برابر سطوح ساینده مانند بتن آسیب‌پذیرتر می‌شوند.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *